A Hell Energy pert indított a Forbes Magyarország ellen azért, hogy ne kerüljenek nyilvánosságra a tulajdonosaik személyes adataik a magazin évi rendszerességgel jelentkező, 50 leggazdagabb magyart listázó cikkében, egész pontosan ” ne kezelje és ne hozza nyilvánosságra” ezeket az adatokat, jelentette be a Forbes egy közleményben szerda délután.
A januári lapszámot egy ideiglenes bírósági döntés értelmében a kiadónak vissza kell hívnia, sőt, az újság online felületéről is törölni kell a tulajdonosok nevét, áll a közleményben.
A GDPR SZABÁLYOK ILYEN SZÉLSŐSÉGES ÉRTELMEZÉSE SÉRTI A SAJTÓSZABADSÁGOT ÉS LEHETETLENNÉ TESZI, HOGY AZ ÜZLETI VILÁGRÓL TÁJÉKOZÓDJANAK AZ EMBEREK, VISZONT LEHETŐVÉ TESZI, HOGY AZ ÜZLETI VEZETŐK, VÁLLALKOZÓK CSAK SZÁMUKRA KEDVES, ŐKET JÓ SZÍNBEN FELTÜNTETŐ CIKKEKHEZ JÁRULJANAK HOZZÁ. HA A JOGSZABÁLYOKAT ÍGY ÉRTELMEZIK A BÍRÓSÁGOK, VALÓDI CIKKEK HELYETT CSAK PR-CIKKEK LESZNEK AZ ÚJSÁGOKBAN
– írja a közleményben a Forbes főszerkesztője, Galambos Márton. Galambos azt írja, hogy ugyan a januári számot vissza fogják hívni, de továbbra sem fognak engedélyt kérni a cikkek alanyaitól, hogy leírják a nevüket. „A további peres eljárásban megvédjük az igazunkat és újságírói elveinket” – írja.